نرم افزار حسابداري بازرگاني هوشمند نوين به كاربران اجازه مي‌دهد تا تمامي معاملات بانكي خود را به راحتي ثبت و رمزگذاري كند؛ همچنين‌‌، نرم افزار با پشتيباني از حسابداري چندارزي سعي در سهولت عمليات ارزي دارد. حسابداران در بخش ارزي‌ مي‌توانند با ثبت سند تسعير نرخ ارز، گزارشات جامعي از سود و زيان و نوسات نرخ ارز به دست آورند.

 با نرم افزار حسابداري بازرگاني بيشتر رشد كنيد 

آيا تا به حال به اين فكر كرده‌ايد كه كسب وكارهاي كوچك چگونه به بيزنسي بزرگ و بين‌المللي تبديل مي‌شوند؟ شركت‌‌‌هاي بازرگاني، جز بزرگ‌ترين و سودآوران كسب و كارهاي شغلي محسوب مي‌شوند، كه نقش بسزايي در اقتصاد جامعه نيز ايفا‌ مي‌كنند. استفاده از منابع سازمان‌ها براي بقا و رشد در اين بازار ضروري است. اين ضرورت براي شركت‌‌‌هاي كوچك ملموس‌تر است. در اين ميان بهره‌گيري از سيستم‌‌‌هاي حسابداري مخصوص شركت‌‌‌هاي بازرگاني و اجراي خودكار فرآيندهاي بازرگاني، كمك شاياني به واحد مالي و حسابداري جهت اجراي عمليات دوره‌اي مي‌كند. با مكانيزه‌ كردن امور مالي و مديريت هزينه‌‌ها‌‌، اتكا به گزارش‌‌‌هاي تحليلي و اتخاذ تصميم‌‌‌هاي راهبردي، مي‌توانيد انرژي سازمان را معطوف به توسعه كرده و سهم خود را در بازار افزايش دهيد.

آيا نرم افزار حسابداري بازرگاني جوابگوي همه نيازهاي يك شركت است؟

در نرم افزار حسابداري هوشمند نوين امكان گزارش سود و زيان، استعلام، قرارداد و تعديلات خريد، ثبت فاكتور، امكان ثبت ماليات بر ارزش افزوده، ارسال تمامي فرم‌‌ها‌‌ و گزارشات به سيستم اتوماسيون اداري، امكان انجام عمليات بازرگاني ارزي و ريالي و ثبت اسناد مالي مرتبط به صورت خودكار و غيره فراهم آمده است.

انتخاب بهترين نرم افزار حسابداري بازرگاني

يكي از اركان اقتصادي كشور، شركت‌هاي بازرگاني و تجاري هستند. در شركت‌هاي بازرگاني گردش‌هاي مالي زيادي در جريان است. به همين دليل موضوعات مربوط به حسابداري، موضوعي مهم و حياتي به حساب مي‌‌‌‌‌‌آيد. نرم افزار حسابداري بازرگاني هوشمند نوين، به صاحبان مشاغل كمك مي‌‌‌‌‌‌كند تا با ثبت منظم فاكتور‌ها و داده‌هاي خريدو فروش، تجزيه و تحليل، تفسير و ارائه اطلاعات مالي، نيازهاي خود را برطرف نمايند؛ همچنين به آنها كمك مي‌‌‌‌‌‌كند تا براي سرمايه‌هاي خود تصميماتي هوشمندانه بگيرند.

هدف از حسابداري در شركت‌هاي بازرگاني اغلب محاسبات سود و زيان، كنترل مانده حساب‌هاي ارزي و ثبت تسعير نرخ ارز است. شركت‌هاي بازرگاني به خريد و فروش كالا يا خدمات مي‌پردازند و معمولاً در كالاهاي خريداري شده تغييري ايجاد نمي‌كنند و يا تغييرات آنها قابل چشم‌پوشي‌كردن است، به همين خاطر نوع ثبت حسابداري در شركت‌هاي بازرگاني با حسابداري در شركت‌هاي توليدي متفاوت است و ما به اين گونه شركت‌ها پيشنهاد مي‌كنيم حتما بهترين نرم افزار حسابداري را براي رشد كسب وكارشان انتخاب كنند.

نرم افزار حسابداري بازرگاني، چقدر تجارت من را رشد مي‌دهد؟ 

اگر به تازگي وارد حوزه بازرگاني و تجارت شده‌ايد و يا از گذشته در اين كسب وكار مشغول هستيد، ضروري است كه به خوبي منابع مالي و حسابداري خود را تحت كنترل داشته و حفظ نماييد. براي اينكه فاكتورهاي خود را به سادگي بررسي كنيد و ساعت‌ها وقت خود را براي گشتن در ميان داده‌هاي كاغذي نگذرانيد و ايراد‌ها و خطاهاي غير قابل جبراني ايجاد نكنيد، ممكن است به يك ابزار پشتيباني نياز داشته باشيد.! نرم‌افزار حسابداري به شما كمك مي‌كند تا در هنگام تهيه فاكتورها، تخفيفات، ماليات، هزينه‌هاي حمل ونقل و ساير صورتحساب‌هاي قابل استفاده دچار سردرگمي نشويد.

اين نرم افزار حسابداري به شما در پرداخت به موقع ماليات‌ها كمك مي‌كند و مي‌تواند جزئيات صورت حساب‌هاي مالي خود را به صورت كامل تضمين كند. نرم افزار حسابداري هوشمند نوين براي رشد و پايداري تجارت شما بسيار مناسب است. اين يك راه حل همه جانبه براي حسابداري برندتان است كه تمام نيازهاي شما را مانند ايجاد فاكتورهاي حرفه اي، ارائه گزارشات جامع و كاربردي و ثبت تمام هزينه‌هاي شغلي تان را برطرف مي‌كند. استفاده از نرم افزارهاي تخصصي، ديد بهتري را براي كمك به شما در مديريت امور مالي و حسابداري كسب و كارتان فراهم مي‌كند.

بايدها و نبايدهاي نرم ‌افزار حسابداري بازرگاني

نرم ‌افزار حسابداري يكي از مهمترين ابزارهاي مورد نياز براي هر كسب‌ وكار است. اين سيستم‌ها نه تنها به شما در مديريت امور مالي ياري مي‌رساند؛ بلكه به شما در روند افزايش سوددهي نيز كمك مي‌كند. شايد بپرسيد كه چرا‌ و چگونه نرم ‌افزار حسابداري مي‌تواند سود را افزايش دهد؟ در اينجا به سه عملكردي كه سيستم حسابداري را قادر به افزايش سوددهي كسب‌وكارتان مي‌كند، اشاره مي‌كنيم:

 • سوددهي در گرو ديد همه‌ جانبه

نرم ‌افزارهاي حسابداري يك امكان فوق العاده به شما‌ مي‌دهند و آن اينكه شما مي‌توانيد پرفروش‌ترين محصولاتي كه افراد را ترغيب به خريد مي‌كند را به راحتي شناسايي و به فكر رشد و ارتقا كسب و كار خود باشيد. نرم ‌افزار حسابداري همچنين، رديابي موجودي را ارائه مي‌دهد؛ از اين‌ رو درباره محصولاتي كه فروش خوبي ندارند نيز، اطلاعاتي كسب و خط توليد آن را براي رسيدن به سوددهي و سرمايه‌گذاري بر روي پرفروش‌ترين‌ها‌‌، كاهش مي‌دهيد؛ بنابراين، مي‌توانيد تصميم بگيريد كه در دوره بعدي چه محصولاتي را بيشتر يا كمتر توليد كنيد تا سود خود را افزايش دهيد.

 • مشاهده ريز عملكرد با يك كليك

چه كسي به شما گفته است كه تهيه گزارشات مالي دقيق و به روز‌‌، تنها مزاياي نرم افزار حسابداري است؟! يكي از مهم‌ترين فوايد نرم افزارهاي حسابداري، صرفه‌جويي در وقت و هزينه شماست. با صرفه‌جويي در وقت كاركنان، شما روي موارد ديگر از جمله بهبود كيفيت محصولات توليدي و سرعت بالا توليدات متمركز مي‌شويد.

سيستم حسابداري، بانك اطلاعاتي جامعي را درباره ميزان مواد اوليه، موجودي انبارها، ميزان توليدات در روز، ماه و سال و ساير موارد ديگر را ثبت مي‌كند كه مي‌توانيد هر زمان كه نياز داشته باشيد، آن را به طور كامل بررسي و در اختيار مديران قرار دهيد.

 • تصميم‌گيري‌‌هاي خرج كردن و تحليل ريسك

شايد شما براي رشد و بهبود كسب و كارتان بخواهيد مواد اوليه بيشتري براي افزايش توليد خود سفارش دهيد يا محصولات جديد و نوآورانه‌اي را در چرخه توليدتان قرار دهيد؛ شايد در نظر داشته باشيد تا تعداد كارمندان خود را در كارگاه توليدي‌تان بيافزاييد؛ اما، قبل از انجام هر يك از اين كارها، بايد وضعيت مالي كارگاه خود را در نظر بگيريد و آن را بررسي كنيد. بررسي كنيد كه آيا بودجه لازم را براي انجام تصميمات خود داريد؟ آيا تصميم شما بر روند كسب‌وكارتان تأثيرگذار است؟ با بررسي گزارش‌‌هاي مالي مي‌توانيد به راحتي نيازهاي خود را پيش‌بيني و اهداف آينده خود را موشكافي كنيد.

بهترين نرم افزار حسابداري مخصوص خزانه داري

نرم افزار حسابداري خزانه داري هوشمند نوين يك سيستم پركاربرد و ساده است كه حجم زيادي از اسناد حسابداري، به صورت اتوماتيك توسط آن صادر مي‌شود. اين نرم افزار را مي‌توان زير مجموعه‌اي از نرم افزار حسابداري ارزي دانست. نرم افزار خزانه داري هوشمند نوين برگرفته از قواعدي از پيش تعريف شده با ساير سيستم‌هاي حسابداري مانند فروش و تداركات و… مرتبط بوده و گردش‌هايمالي بين زير سيستم‌ها را كنترل مي‌كند. وصول به موقع مطالبات، تأمين منابع نقدينگي، پاسخگويي به تعهدات و جمع‌آوري اطلاعات خزانه‌داري از جمله نيازهاي اساسي شركت‌ها بوده و انجام درست اين عملكردها از ويژگي‌هاي بارز نرم افزار خزانه داري مي‌باشد.

نرم افزار خزانه داري هوشمند نوين يك برنامه نرم افزاري است كه فرايند مديريت عمليات مالي يك شركت را خودكار مي‌كند. اين كار كمك مي‌كند تا شركت‌ها به طور خودكار فعاليت‌هايمالي خود، از جمله پول نقد، دارايي ها و سرمايه هايشان را مديريت كنند. چيزي كه قبلاً هفته ها طول مي‌كشد، اكنون مي‌تواند ساعت ها طول بكشد. كنترل كردن اسناد دريافتي، كنترل كردن اسناد پرداختي و نگهداري سوابق پيشين، خصوصا در سازمان‌هايي كه با حجمي بالا از اطلاعات سروكار دارند، اهميت به‌ سزايي داشته و كليه اين موارد به راحتي و با اطمينان با نرم افزار حسابداري خزانه داري هوشمند نوين انجام پذير است.

قابليت‌هاي نرم افزار حسابداري خزانه داري

 • امكان تقسيم دريافت و پرداخت به چند خزانه و صندوق مستقل و كنترل ارتباطات داخلي و بين صندوق‌ها
 • امكان معرفي و كنترل موجودي صندوق‌ها
 • امكان رسيدهاي دريافت و پرداخت جهت كنترل دقيق سيستمي و برقراري ارتباط با ساير منابع سيستم
 • امكان ثبت انتقال بين بانكي جهت جا به جايي وجوه از يك حساب بانكي به حساب‌هاي ديگر
 • امكان ثبت و مديريت انتقال بين اشخاص و تأثيرات آن در صورتحساب اشخاص
 • امكان ثبت و صدور رسيد براي كليه مراحل عمليات دريافت و پرداخت
 • امكان كنترل تاريخ در ثبت اسناد
 • امكان كنترل بر روي ثبت دريافت‌هاي نقدي براي جلوگيري از خطا‌هاي كاربري
 • امكان نسبت دادن فرم پرداخت به سند حسابداري
 • امكان نمايش رديف‌هايبانكي در نسبت دادن پرداخت به سند‌هاي حسابداري
 • امكان نمايش آخرين وضعيت و محل چك‌ها به صورت اتوماتيك و لحظه‌اي
 • امكان مشاهده تاريخچه چك از فرم اسناد و عمليات‌ها
 • امكان ارتباط با زير مجموعه‌هاي ديگر از قبيل فروش، خريد و كنترل قرارداد
 • امكان صدور اتوماتيك رسيد وصول پرداخت‌هاي روز
 • امكان تغيير تاريخ سرسيد‌هايچك‌هايپرداخت و ذخيره تاريخ تغيير
 • امكان صدور سندهاي پرداخت و دريافت با يك يا چندين حساب
 • امكان تغيير وضعيت اسناد دريافتني
 • امكان عودت دادن چك واگذار شده
 • امكان تغيير وضعيت اسناد پرداختني
 • امكان در جريان وصول گذاشتن گروهي چك‌ها
 • امكان دريافت اسناد پرداختني عودت يافته
 • امكان پرداخت اسناد دريافتني وصول نشده
 • امكان دريافت وپرداخت گروهي چك‌ها
 • امكان دريافت و پرداخت چك ارزي
 • امكان به حساب گذاشتن گروهي چك‌ها، به تفكيك تاريخ
 • امكان تسويه فاكتورها به وسيله يك چك يا وجه نقد
 • كنترل شماره چك‌هاي هر دسته چك
 • كنترل تاريخ و شماره دريافت و پرداخت نقدي
 • امكان جلوگيري از اصلاح وضعيت چك‌هاي انتقالي از دوره مالي قبل
 • امكان جلوگيري از ثبت چك پرداختي با شماره تكراري
 • امكان جلوگيري از وصول و پاس كردن چك قبل از سررسيد
 • امكان جلوگيري از استفاده شماره چك‌هاي استفاده شده
 • امكان جلوگيري از ابطال چك‌هاي استفاده شده
 • امكان مديريت دسترسي گروه‌هاي كاربران و...

اگر براي اولين بار مي‌خواهيد اقدام به خريد نرم افزار حسابداري كنيد؛ بهتر است بدانيد كه هر نرم‌افزار حسابداري داراي كاربرهاي متفاوتي است و نيازهاي گروه صنفي خاصي را فراهم‌ مي‌كند. به عنوان مثال نرم ‌افزار حسابداري بازرگاني‌‌، شركتي‌‌، فروشگاهي‌‌، خدماتي و … هركدام داراي ماژول‌هاي خاصي براي رفع نياز كسب‌ وكارها هستند. شما با مراجعه به سايت هوشمند نوين، به آدرس www.hnovin.com مي‌توانيد ماژول‌هاي مورد نياز خود را به صورت جداگانه درخواست داده و اطلاعات كاملي از ديگر نرم افزارهاي هوشمند به دست آوريد. به عنوان مثال بهترين نرم افزار حسابداري براي مشاغل بين المللي مي‌بايست حتي كوچكترين تراكنش‌هاي مالي روزانه را ثبت كند. يكي ديگر از مهم‌ترين ويژگي‌هايي كه در استفاده از نرم‌افزار حسابداري بايد مورد توجه قرار گيرد‌‌، ثبت موارد اقتصادي به عنوان دارايي‌ها‌‌، تعهدات اقتصادي به عنوان بدهي‌‌ها و ايجاد صورت‌هاي سود و زيان در يك كسب وكار است.

منبع:

https://hnoviniha.farsiblog.com/1399/12/09/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B1%D9%86-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF/