هوشمندنوين
 
نويسندگان
جستجو
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 15
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 945

بستن حساب‌ها در پايان سال مالي(دوره مالي)، با استفاده از نرم افزارهاي حسابداري هوشمند نوين آسان ترين راه جمع بندي داده‌هاي شما در بازه‌هاي مختلف سالانه، فصلي و … است. در حقيقت مي‌توان گفت نرم افزار حسابداري هوشمند نوين با قابليت‌هاي منحصر بفردي عرضه شده است و داراي ماژول‌هاي مختلفي است. پكيج‌هاي اين مجموعه به نحوي طراحي شده‌اند كه مي‌توانند پاسخگوي نيازها و گزارش‌هاي مالي تمامي اصناف و شركت‌ها باشند.
نرم افزار حسابداري شركتي، يكي از اين دسته از ماژول‌ها است كه اين سيستم را براي شركت‌هاي مختلف خدماتي، بازرگاني و تجاري و… قابل استفاده مي‌نمايد. يكي از امكانات اين نرم افزار ويژه، اين است كه از طريق به كارگيري آن، مي‌توان به ثبت صورت حساب سود و زيان شركت‌هاي مختلف و تحرير دفاتر مالي آن‌ها، اقدام كرد. به طور كلي و در بخش مالي، مي‌توان گفت اين سيستم، نيازهاي مالي مديران و اصول حسابداري را در فصول مختلف و همچنين با توجه به حسابداري پايان سال مالي در نظر گرفته است. در اين سيستم حسابداري، دوره‌هاي مالي مختلفي در نظر گرفته شده است و مي‌تواند به بررسي صورت‌هاي مالي پايان سال نيز كمك كند.

 پايان سال مالي

سند مالي چيست؟

نرم افزار حسابداري هوشمند نوين، داراي ويژگي‌هايي است. يكي از بخش‌هاي بسيار مهم كه در سيستم حسابداري هوشمند نوين طراحي شده است، ثبت دقيق اسناد مالي و نگهداري بلند مدت آنها است. در اين اسناد مالي، تمامي رويدادهاي شركت مورد نظر، به شكل بدهكار و بستانكار ثبت مي‌شود. از جمله اين اسناد مالي مي‌توان سند حقوق و دستمزد را نام برد. در نرم افزارهاي حسابداري هوشمند نوين هم‌چنين ليستي از اسناد مالي به چشم مي‌خورد؛ بنابراين صاحبان مشاغل با استفاده از نرم افزارهاي حسابداري حرفه‌اي مي‌توانند تمامي اسناد مالي و حسابداري را به صورت فهرست شده و با جزئيات كامل در آن نگه داري و ذخيره نمايند. از طرف ديگر اين افراد مي‌توانند چنانچه از ميان اسناد مالي ثبت شده و اسناد پايان سال مالي شركت‌ها، سندي نياز به تصحيح شدن و اصلاح دارد وارد آن شوند و آن را تصحيح كنند.

نرم افزار حسابداري هوشمندنوين مي‌تواند به صاحبان كسب وكارها كمك كند تا كليه عمليات حسابداري را به انجام برسانند و از اين طريق به بستن حساب‌ها در پايان سال مالي شركت‌ها كمك كند. از طرف ديگر، اين سيستم نرم افزاري، داراي قابليتي به نام فايل ضميمه است كه از طريق اين امكان، كاربران مي‌توانند مداركي را كه به يك سند مالي و حسابداري مربوط است را اسكن نموده و به اسناد مورد نظر، پيوست كنند.

پايان سال مالي چه زماني است؟

همان‌طور كه مي‌دانيم به دوره مالي كه مدت زمان آن، يك ساله باشد، سال مالي گفته مي‌شود. اين دوره، در حسابداري، كاربرد بسيار مهمي دارد و اگر به صورت طبقه‌بندي شده و منظم ثبت نشده باشد، موجب سردرگمي و خطا در محاسبات ساليانه مي‌شود. طبق قوانين موجود، در پايان هر سال مالي، حسابداران و شركت‌ها موظف هستند تا صورت‌هاي مالي پايان سال خود را ارائه كنند. به طور معمول، شركت‌ها در ابتداي فروردين با اعلام پيش بيني سود سال جديد و بررسي حساب‌هاي سال قبل، سال مالي خود را آغاز مي‌كنند. اما به طور كلي، آغاز سال  مالي هر شركت با ديگري متفاوت است.
بنابراين مي‌توان گفت كاربرد نرم افزار حسابداري در جمع‌بندي دقيق و منظم محاسبات، براي محاسبه وضع مالي ساليانه يا فصلي شركت‌هاي مختلف، حائز اهميت است. اين سيستم به نحوي طراحي شده كه مي‌تواند به محاسبه آسان‌تر و با طبقه‌بندي منظم صورت‌هاي مالي و سرعت‌دهي بيشتر به كار حسابداري شركت، كمك كند.

 پايان سال مالي چه زماني است؟

آموزش بستن حساب‌هاي پايان سال مالي

بستن حساب، به طور كلي، به معناي صفر كردن مانده هر حساب است. اين كار با بستانكار كردن مانده نهايي حساب‌هاي داراي مانده بدهكار و يا بدهكاركردن مانده نهايي حساب‌هاي داراي مانده بستانكار، طي اسناد حسابداري انجام مي‌گيرد. لازم به ذكر است كه در يك دوره مالي، به طور معمول، حساب‌هاي يك شركت، بررسي و بسته مي‌شوند كه طي اين كار بايد سود و زيان دوره‌هاي مالي مورد نظر و هم‌چنين انتقال مانده حساب‌هاي دائم به سال مالي بعدي و صدور سند افتتاحيه، انجام شود.
در اين ميان بسياري از حساب‌ها، حساب‌هاي موقت مربوط به درآمدها و يا هزينه‌هاي يك شركت مانند حمل و نقل و… است و يا شامل حساب‌هاي مخلوط و يا حساب‌هاي دائمي آن شركت است كه هر يك از اين موارد با انجام محاسباتي پيچيده، مشخص مي‌شوند. از طرف ديگر ميزان ماليات شركت و اندوخته‌هاي ديگر آن نيز، بايد به صورت دقيق مورد بررسي قرار بگيرند.

نرم افزار حسابداري هوشمند نوين با بايگاني قوي اطلاعات، يكي از سيستم‌هاي قوي است كه مي‌تواند در اين زمينه به صاحبان مشاغل كمك كند. در اين نرم افزار براي اينكه كاربران بتوانند اسناد مالي پايان سال را ويرايش نمايند امكاناتي در نظر گرفته شده است. اما پس از انجام نهايي اين كار و ثبت دقيق هر يك از اين موارد از جمله ثبت صورت‌هاي مالي پايان سال و يا حذف آن‌ها، امكان اصلاح مجدد فرم و سند مالي مورد نظر، وجود ندارد. بنابراين لازم است با دقت به اين مراحل پرداخته شود.
كاربران اين سيستم نرم افزاري مي‌توانند پس از طي مراحل انجام اين كار، صورت‌هاي مالي شركت مورد نظر خود را بسته و اطلاعات مورد نياز را به سال مالي بعد انتقال دهند. براي انجام اين كار كافي است تا عمليات پايان سال را از منوي مربوط، انتخاب نمايند تا ليست تمامي سيستم‌هاي خريداري شده نمايش داده شوند و سپس با انتخاب هر يك از اين موارد، صورت حساب آن‌ها بسته شوند.

آموزش بستن حساب‌هاي پايان سال مالي

سخن آخر

برنامه حسابداري هوشمند نوين، نرم افزاري است كه مي‌تواند به تمامي شركت‌ها اعم از شركت‌هاي مختلف بازرگاني و خدماتي و… كمك كند تا صورت حساب سود و زيان شركت خود را فراهم نمايند و دفاتر مالي خود را تكميل كنند. با استفاده از اين سيستم، اين امكان براي صاحبان كسب و كار‌ها، فراهم مي‌شود كه بتوانند انواع گزارش‌هاي مالي را تهيه كنند و به تكميل مواردي از قبيل ترازنامه، نموداري، گزارش نقدينگي، عمليات حسابداري فصلي و سال مالي و … بپردازند. از طرف ديگر كاربران مي‌توانند در جمع بندي اسناد مالي كه در انتهاي هر دوره مالي انجام مي‌شود به آسان‌ترين شيوه عمل كرده و اطلاعات مورد نياز شركت خود را به سال مالي بعد، منتقل كنند. از اينكه وقت خود را در اختيار ما قرار دادين صميمانه سپاس گذاريم. در صورتي كه سوالي داريد در قسمت كامنت با ما در ميان  بگذاريد.

منبع:

https://www.hnovin.com/close-fiscal-year/

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ ] [ ۰۳:۲۲:۰۰ ] [ گروه محتواي هوشمند نوين ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب