هوشمندنوين
 
نويسندگان
جستجو
لینک دوستان
لينكي ثبت نشده است
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 27
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 957

محاسبه عيدي 1400 و حداقل و حداكثر ميزان عيدي كارگران و كارمندان در روزهاي پاياني هر سال، جز بحث‌هاي داغ و مهم به شمار مي‌آيد. حال اينكه هر سازمان و شركت با استفاده از چه الگوريتمي اين محاسبات را انجام مي‌دهند خود جاي صحبت دارد. محاسبه عيدي، روشي است كه در آن به بررسي حقوق و دستمزد كاركنان در شركت‌هاي مختلف، پرداخته مي‌شود. به طور كلي مي‌توان گفت حقوق و دستمزد، به فهرستي اطلاق مي‌شود كه شركت‌ها با توجه به آن، ريز پرداخت‌هاي خود را تحت عناويني مختلف مانند حقوق و دستمزد، پاداش، عيدي و… به كاركنان خود اعلام مي‌دارند. شركت نرم افزار حسابداري هوشمند نوين، برنامه‌اي را تحت عنوان سيستم حسابداري حقوق و دستمزد با هدف خودكار نمودن فرايند پرداخت حقوق و محاسبه عيدي كارمندان با در نظر گرفتن تمامي جزئيات اداري و مالي كارمندان، طراحي و ارائه نموده است و مي‌تواند كمك كند تا اين فرايند به نحوي بسيار ساده و دقيق اتفاق بيفتد.

نحوه محاسبه عيدي
نحوه محاسبه عيدي

نحوه محاسبه عيدي سال ۱۴۰۰ + حداقل و حداكثر عيدي

مديران شركت‌ها مي‌بايست براساس قوانين عيدي را به كاركنان خود پرداخت نمايند و اين مبلغ عيدي حتي در مورد كاركناني كه حداقل يك سال سابقه كار دارند نيز محاسبه مي‌شود. كارفرمايان مي‌بايست طبق قوانين، حداقل دو برابر پايه حقوق و حداكثر سه برابر پايه حقوق را به كارمندان خود عيدي بدهد.

در اين مقاله سعي داريم تا نحوه محاسبه كلي ميزان عيدي را به شما اعلام كنيم تا قبل از اعلام رسمي از مراجع مربوطه، بتوانيد ميزان عيدي را محاسبه كنيد. هميشه نحوه محاسبه عيدي يك فرمول دارد كه همه شركت‌ها از اين فرمول براي محاسبه عيدي استفاده مي‌كنند؛ مگر اينكه شركتي بخواهد ميزان عيدي را با ميل خود كمتر يا بيشتر بدهد.

تمامي شركت‌هاي زير نظر قانون وزارت كار بايد به كارمندان خود به ازاي يك سال كاري، معادل با ۶۰ روز حقوق پايه (حداقل) و ۹۰ روز (حداكثر)، عيدي پرداخت كنند. پس حداقل عيدي كارمندان در سال 1400 در شرايط عادي دوماه پايه حقوق وزارت كار معادل 3,820,800 (سه ميليون و هشتصد و بيست هزار و هشتصد تومان) و حداكثر عيدي كارمندان در سال 1400 معادل با 5,731,200 (پنج ميليون و هفتصد و سي و يك هزار و دويست) است. در جدول زير محاسبه عيدي براي افراد با سابقه كار كمتر از يك سال، بنابر محاسبات بالا، ارائه شده است، شما مي‌توانيد به سادگي مبلغ عيدي دريافتي خود را مشاهده نماييد.

سريع و دقيق محاسبه كنيد!

نرم افزار حسابداري حقوق و دستمزد هوشمند نوين، سيستمي است كه داراي چندين قابليت است. از جمله قابليت‌هاي اين نرم افزار مديريت فرايندهاي حقوق و دستمزد است؛ هم‌چنين مي‌توان از آن براي محاسبه عيدي 1400 كارگران و عيدي كارمندان استفاده كرد و يا از اين طريق به محاسبه حداكثر عيدي 1400 و حداقل آن و… پرداخت. پس با استفاده از تكنولوژي، آسان،سريع و بي دغدغه عيدي كارمندان خود را محاسبه نماييد.

در حقيقت لازم به ذكر است كه يكي از سخت‌ترين محاسبات در ايران، محاسبات مربوط به حقوق و دستمزد كارمندان و كارگران در شركت‌هاي مختلف است. بنابراين نرم افزار حقوق و دستمزد و محاسبه عيدي هوشمند نوين، به نحوي طراحي شده كه مي‌تواند به دليل انجام محاسبات بسيار دقيق از كاركنان شركت‌ها بر اساس ميزان كاركرد هر يك از آن‌ها محاسبات بيمه، ماليات و… نقش بسيار مهمي را ايفا نمايد. بنابراين مي‌توان گفت شركت‌هاي مختلف و صاحبان كسب وكارهاي متنوع مي‌توانند بر اساس الزامات كاري خود بهترين سيستم حسابداري حقوق و دستمزد را براي كسب وكارهاي خود انتخاب نمايند.

مزاياي استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد
مزاياي استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد

مزاياي استفاده از نرم افزار حقوق و دستمزد براي محاسبه عيدي 1400

• سادگي و راحتي محاسبات حقوق و دستمزد و عيدي كاركنان

سيستم حسابداري حقوق و دستمزد هوشمند نوين، داراي چند مزيت ويژه است. از جمله اين مزايا مي‌توان به اين عامل اشاره كرد كه استفاده از اين نرم افزار، موجب مي‌شود تا كارمندان حسابداري در شركت‌ها، از بسياري از وظايف دشوار خود، رهايي يابند. از طرف ديگر با سيستم حسابداري حقوق و دستمزد مي‌توان به محاسبه عيدي 1400 بازنشستگان تامين اجتماعي، كارمندان و كارگران پرداخت. علاوه بر آن مشخص كردن حداقل عيدي 1400 و حداكثر آن نيز به سادگي با استفاده از اين نرم افزارها امكان پذير است. با استفاده از سيستم حقوق و دستمزد بسياري از خطاها و نواقص انساني كه در اين مسير اتفاق مي‌افتد كاهش مي‌ابد؛ بنابراين شركت‌هاي مختلف، به ويژه آن‌هايي كه تعداد زيادي كارمند دارند به شدت به اين نرم افزارها نياز دارند.

• ثبت ساده حضور ساعتي و روزانه كاركنان

يكي از مسائلي كه در شركت‌هاي مختلف بسيار حائز اهميت است و نقش بسيار مهمي را در ميزان دريافت حقوق و پاداش و دستمزد به خود اختصاص مي‌دهد، ثبت زمان حضور در ليست حقوق و دستمزد است. همان‌طور كه مي‌دانيم بسياري از كاركنان، به صورت روزانه، حقوق خود را دريافت مي‌كنند و بسياري نيز به صورت ساعتي به پاداش مورد نظر و حقوق خود، دست مي‌يابند. بنابراين بررسي زمان حضور در شركت مي‌تواند اين اطمينان را ايجاد كند كه دريافتي و حقوق اين افراد، به درستي تعيين و مشخص شده است. لذا با استفاده از نرم افزار حسابداري حقوق و دستمزد و محاسبه عيدي هوشمند نوين، امكان بررسي دقيق حضور افراد و كاركنان، در شركت مهيا مي‌شود.

• محاسبه دقيق حقوق و دستمزد و عيدي

به طور معمول، دستمزد ناخالص و يك ساعته كاركنان يك مجموعه و يا شركت، با چند برابر كردن تعداد ساعات كار آن‌ها با دستمزد ساعتي، مورد محاسبه قرار مي‌گيرد. سيستم حقوق و دستمزدي كه توسط هوشمند نوين طراحي شده است سيستمي بسيار مناسب است كه علاوه بر كاربري ساده و راحت، مي‌تواند محاسبات پيچيده مربوط به حقوق و مزاياي كاركنان را نيز به انجام برساند و هر يك را به طور جدگانه و مفصل بررسي كند. همان‌طور كه مي‌دانيم انجام اين محاسبات، كاري بسيار زمانبر است. بنابراين با كاربرد نرم افزار حقوق و دستمزد و محاسبه عيدي هوشمند نوين، در زمان صرفه جويي مي‌شود و ريسك خطاها نيز كاهش پيدا مي‌كند.

• كسر ساده حقوق و دستمزد

همان‌طور كه مي‌دانيم كسر حقوق شامل مواردي از قبيل بيمه تامين اجتماعي كاركنان، بيمه تكميلي اعضا، ماليات بر درآمد،ماليات بر حقوق، مرخصي‌هاي بيش از حد معمول، ميزان تاخيرات و… است كه برنامه حسابداري حقوق و دستمزد و محاسبه عيدي هوشمند نوين به نحوي طراحي شده كه مي‌تواند تمامي اين امور را به سادگي و در صرف زماني كوتاه، انجام دهد.

• پردازش آسان حقوق و دستمزد

پردازش كردن ميزان حقوق و دستمزدهاي كاركنان يك شركت، يكي از كارهايي است كه به دشواري انجام مي‌شود. چراكه حقوق و دستمزدها بايد به طور مكرر، مورد پردازش قرار بگيرند و دقت زيادي نيز در انجام اين كار بايد صرف شود. از طرف ديگر لازم به ذكر است كه حقوق و دستمزد كاركنان براي يك شركت از پرهزينه‌ترين بخش‌ها محسوب مي‌شود. بنابراين توجه به اين نكته بسيار مهم است كه حقوق و دستمزدها به روشي كاملا كاربردي، كارآمد و قابل اعتماد پردازش شوند. بنابراين استفاده از نرم افزار حسابداري حقوق و دستمزد و محاسبه عيدي هوشمند نوين مي‌تواند كمك قابل توجهي باشد تا صاحبان مشاغل مختلف بتوانند از دقيق‌ترين و بي‌خطاترين راهكار براي انجام اين امور، بهره‌مند گردند.

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۱۳ تير ۱۴۰۰ ] [ ۰۹:۵۲:۰۵ ] [ گروه محتواي هوشمند نوين ]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
.: Weblog Themes By blograz :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب